“Biznesa veiksmes likumi 2”

07.11.2019

Jauns GEORGIJA BUKLOVSKA Seminārs “Biznesa veiksmes likumi”

Ar gandarījumu varam teikt, ka pirmais “Biznesa Veiksmes likumu” seminārs 2019.gada oktobrī bija izdevies. Saņēmām gan laba vārdus un vēlējumus nākotnē, gan vērtīgus ieteikumus par to, uz kādām tēmām koncentrēties nākamajos semināros. Pirmais seminārs devis mums pārliecību, ka ejam pareizajā virzienā un papildināts “Biznesa Veiksmes likumu” otrais seminārs ir attiecīgs nākamais solis. Tāpēc,,  ar prieku izziņojam, ka nākamais “Biznesa veiksmes likumu” seminārs norisināsies 2020.gada 8-9.janvārī. “Early-Bird” pieteikšanās ilgs līdz 25.novembrim, vai arī kamēr vēl ir brīvas vietas. Iesāksim 2020.gadu kopā- apņēmīgi un ar skatu jauniem, tālākiem horizontiem!

Par semināru:

Pēdējā laikā man nācās konsultēt  dažāda mēroga, industriju, profilu uzņēmumus, intensīvi risināt to problēmas.  Šī pieredze visnotaļ apstiprina iepriekšējās desmitgadēs gūto pārliecību par izstrādātās TRANSFORMĀCIJAS pieejas ārkārtējo efektivitāti. (Atgādināšu, ka šī biznesa attīstības pieeja balstās uz ierobežojumu teoriju jeb TOC, papildinātu ar LEAN un modernās darbinieku motivācijas instrumentiem. Vairāk par šo, grāmatā “TRANSFORMĀCIJA”). Šis laiks deva iespēju krietni papildināt pieredzi ar risinājumiem, kuri tika realizēti jaunās situācijās un negaidītos apstākļos. Tāpēc nolēmu, ka ir laiks piedāvāt jaunu, papildinātu, praktisku un uz uzņēmumu reālo problēmu risināšanu orientētu kursu.
Šī semināra mērķi:

  • dot atbildi uz Jūsu biznesa sasāpējušiem jautājumiem, taču sistemātiskā un loģiskā manierē. Balstoties uz TOC pieeju un praktiskiem piemēriem, parādīt kā var vienkārši atrisināt biznesā iesakņojušās problēmas, kas vedīs pie ātra rezultāta uzlabojuma.
  • atbildēt uz Jūsu jautājumiem, bet arī palīdzēt tos pareizi formulēt. Jo bieži vien mēs meklējam atbildi uz jautājumu, kuram nav nekāda sakara ar rezultātu, ko īstenībā gribam panākt!

Viesojos uzņēmumā, kuram ir problēmas ar naudas plūsmu, kurš dramatiski kavē pasūtījumu izpildi…
Uzņēmuma pārstāvja jautājums: “Palīdziet mums ieviest LEAN, jo to mums prasa Īpašnieks! Un labi būtu sākt ar Asaiči metodi, mums teica ka tā esot ļoti laba!”
Bams! Sprādziens galvā! Ko īsti mēs dzirdam? “Ar mūsu mašīnu nevar braukt (izskatās, ka tai ir pārdurta riepa), bet mēs jau tā kavējam! Vai Jūs nevarētu mums steidzīgi ieteikt labāku vasku ar ko spodrināt mūsu mašīnu?!”


Šajā piemērā, pats par sevi Asaiči (viens no LEAN instrumentiem) ir labs un noderīgs instruments. Bet eksistē vēl desmiti vai pat simti citu labu instrumentu un metožu.
No sākuma ir skaidri jāsaprot kādu skrūvi ir jāatskrūvē un tikai tad jāizvēlas pats efektīvākais šajā gadījumā, piemērots tieši šai skrūvei, instruments. Tam, vai šis instruments ir veikalā šodien pieprasītākais, vai pats spilgtākais – nav nekādas nozīmes!
Praksē esmu sastapies ar izplatītām, bet bieži vien neredzamām problēmām, kuras noved labus uzņēmumus pie sliktiem rezultātiem. Tās ir “problēmas – diversanti”, tās ir vadības paradigmas. Viņas ir nomaskējušās tā, ka kāds uzskata tās ne par problēmu, bet par sasniegumu! Lūk, visbiežāk sastopamākās:

8 izplātītākās uzņēmumu problēmas

  • Vadība lēmumu pieņemšanā, balstās uz izmaksu grāmatvedību
  • Uzņēmumam nav skaidri formulēti mērķi un nepieciešamie nosacījumi to sasniegšanai. Politika nav koncentrēta, fokusēta uz mērķa sasniegšanu.
  • Uzņēmumā izveidota “toksiska” KPI (Rezultātu mērījumu) sistēma
  • Nauda un laiks tiek tērēts uz “labām lietām”, kurām bieži nav sakara ar uzņēmuma mērķa sasniegšanu
  • Valda nodaļu kā atsevišķu karaļvalstu politika un likumi
  • Darbinieku motivācijas sistēma neeksistē, vai tiek būvēta uz neatbilstošiem principiem
  • Uzņēmums pieturas pie gabala darba apmaksas sistēmas
  • Uzņēmuma vadība nenovērtē naudas plūsmas, procesu paātrināšanas izšķirošu nozīmi

Mūsu seminārā mēs parādīsim ceļu, kā var transformēt Jūsu uzņēmuma politiku tā, lai jau tuvākajā laikā gūtu daudz labākus rezultātus nekā šodien. Parādīsim dažus ļoti noderīgus TOC un LEAN instrumentus un reālās dzīves piemērus šo instrumentu ieviešanā Latvijas uzņēmumos.

Tā kā mēs gribam dot iespēju uzdot jautājumus un izteikties katram dalībniekam, vietu skaits ir ierobežots. Katru semināra dalībnieku, mēs lūgsim sagatavot vissvarīgākos, aktuālākos jautājumus. Darīsim visu, lai Jūs saņemtu atbildes uz tiem semināra gaitā.

Early- Bird cena 350 € spēkā līdz 25.novembrim. Pēc 25.novembra – 400 €

Georgija Buklovska Seminārs

“Biznesa veiksmes likumi II

Rīgā, “Ostas Skati” konferenču zālē,

 2020.g. 8. un 9. janvārī.

PIETEIKTIES