Par Blogu

21.09.2018

Parasti uzņēmējiem nav laika lasīt biezas grāmatas vai klausīties garas lekcijas, jo viņiem no rīta līdz vakaram ir “jāglābj” savs bizness. Tāpēc mēs gribam saņemt atbildes uz saviem jautājumiem te un tūlīt. Ja tas neizdodas, mēs turpinām strādāt par sava uzņēmuma problēmu “ugunsdzēsēju”, bieži vien pat nesaprotot, ka visa šodienas cīņa tikai nedaudz apslāpēja liesmas un, iespējams, rīt uguns pieņemsies vēl lielākā spēkā kādā citā vietā.
Mums nav laika pat domāt par to, kas ir mūsu problēmu pamatā un kā to var atrisināt vienreiz un uz ilgu laiku. Tieši ar šādām problēmām cīnās TOC.
Zinot, ka esmu viens no nedaudzajiem TOC speciālistiem Latvijā, mani kolēģi, paziņas un uzņēmēji, kurus satieku dažādos pasākumos, uzdod man praktiskus jautājumus par biznesa vadību. Daži no tiem ir ļoti dziļi un profesionāli, daži – par it kā ļoti vienkāršām, bet nesaprotamām lietām.
Lai kaut vai dažiem uzņēmējiem palīdzētu uzzināt par TOC sniegtajām brīnišķīgajām iespējām un darītu to tā, lai tam nevajadzētu tērēt daudz laika, esmu nolēmis sākt publicēt dialogu par TOC. Rakstīšu to pa daļām, lai katras jaunas daļas lasīšana neaizņemtu daudz laika, un to varētu izlasīt desmit minūtēs. Dialoga pamatā būs dažādi jautājumi, bet atbildes būs pamatotas ar TOC zināšanu kopu. Sākumā tā būs saruna par pašiem TOC pamatiem, bet tas, kā saruna veidosies, ir atkarīgs no Tevis, lasītāj! Droši uzdod jautājumus par to, ko esi izlasījis, ko gribētu saprast un kam nepiekrīti, jo tālāk mēs, iespējams, izmantosim iepriekšējās sarunas secinājumus par pamatu nākamajiem dialogiem.

Uz dialoga sākumu